Porty na mazurach
08 marzec 2016
Czarter jachtów Wilkasy wynajem łodzi motorowych

czarter jachtow Wilkasy wynajem lodzi motorowychBrak pomysłów na urlop? Bez obaw, mamy dla Ciebie uniwersalne rozwiązanie: dla młodszych i dla starszych, dla miłośników ruchu i dla amatorów leżakowania, słowem: DLA WSZYSTKICH. Mazury są ZAWSZE dobrym pomysłem na urlop. A spędzić urlop możesz korzystając z opcji jaką jest czarter jachtów. Wilkasy to natomiast miejscowość, gdzie możesz wynająć łodzie motorowe i ruszyć w rejs. A poniżej przedstawiamy 5 porad dla początkujących adeptów żeglarstwa.

 

 

 1. Łodzie motorowe bez patentu – czyli czym możesz pływać bez uprawnień


  Nie musisz posiadać specjalnych uprawnień, by móc pływać po mazurskich jeziorach łodzią motorową. Jest tylko jedna zasada: taka łódź nie może mieć silnika o mocy większej niż 75kW, a długość jej kadłuba nie może przekroczyć 13 cm. Wynajem takich łodzi motorowych jest możliwy w Wilkasach w ramach naszego czarteru jachtów (nasza oferta znajduje się tu).

 2. Odpowiednie wyposażenie łodzi motorowej


  Zanim wyruszysz w rejs, musisz mieć pewność, że Twoja łódź jest wyposażona we wszystkie potrzebne sprzęty, czyli: - kamizelki, koła ratunkowe, - apteczka, - gaśnica, Upewnij się też czy żagle są prawidłowo przygotowane, czy nic się nie poluzowało, czy liklina jest w likszparze, a raksy na sztagu (nie wiesz o co chodzi? Nasz pracownik pomoże Ci wszystko to ogarnąć).

 3. Alkohol na łodzi to nie najlepszy pomysł


  Prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu jest karalne – zasada ta dotyczy również pojazdów poruszających się po wodzie. Spożywanie alkoholu przez resztę załogi też nie jest wskazane, bo jak pokazują raporty policyjnych „wodniaków” - wiele wypadków, które zdarzają się na wodzie jest spowodowanych alkoholem.

 4. Jedna ręka dla Ciebie, druga dla jachtu


  To żeglarskie powiedzenie, ale również ważna zasada podczas rejsów jachtami. Cokolwiek nie robi się na pokładzie – jedną ręką trzymaj stałych (nie ruchomych) elementów jachtu, uważając, by nie wypaść za burtę.

 5. Cumowanie wynajętej łodzi motorowej


  A kiedy cumujesz, pamiętaj, by:
 • nie wkładać rąk między łódź a pomost,
 • nie łapać rozpędzonej łodzi.

  Do tego służyć Ci powinny odbijacze.
Nasza galeria