Porty na mazurach
02 marzec 2016
Czarter jachtów Trygort wynajem łodzi motorowych

czarter jachtow trygort wynajem lodzi motorowychMazury – Kraina Tysiąca Jezior i tyleż samo możliwości na spędzenie wymarzonego urlopu. Będąc w tym regionie grzechem byłoby nie skorzystać z możliwości jakie daje czarter jachtów. Trygort to natomiast jeden z kluczowych portów nad Jeziorem Mamry, które bez wątpienia powinieneś zaliczyć w czasie swoich żeglarskich przygód wynajętą łodzią motorową. Co na Ciebie czeka w tym malowniczym zakątku?

 

Dlaczego Trygort?

O zaletach tego urokliwego portu można by rozprawiać długo. Skupimy się jednak na kilku ważniejszych kwestiach. Atrakcją, którą ściąga tu żeglarzy z całej Polski jest cyklicznie odbywająca się tu impreza Mamert Cup organizowana przez firmę SEALAND. Odbywa się ona zazwyczaj w ostatni weekend września, a udział bierze w niej ponad setka jachtów kabinowych - o takim wyniku pomarzyć mogą organizatorzy innych regat tego rodzaju. Tradycyjne regaty polegają na przeprowadzeniu jednego głównego wyścigu, a w przypadku regat w Trygorcie jachty ścigają się w trzech wyścigach, a to w jakim wyścigu wystartuje dany jacht zależy od długości jego kadłuba. Dodatkowy wyścig przeprowadza się dla klasy sportowej, czyli jachtów ze spinakerem lub genakerem. Udział w tej imprezie to nie lada gratka dla każdego żeglarza, ale również dla miłośników żagli, którzy lubią oglądać żagle w akcji z lądu.

 

Trygort to nie tylko regaty, to również czarter jachtów

Jednak nie tylko żagle są tu godne oglądania. Trygort posiada piękną i czystą plażę oraz zapierające dech w piersiach widoki na południowe Mamry. Co również ważne, nie opuścisz tego portu głodny – znajdujące się tu liczne punkty gastronomiczne i restauracje serwują przepyszne specjały kuchni polskiej, w tym typowe dania mazurskie. A kiedy już się posilisz, możesz rozpocząć swoją własną, niezapomnianą przygodę. Zachęcamy Cię do skorzystania z naszego czarteru jachtów i wynajęcia łodzi motorowej, którą zdobędziesz Trygort i każdy inny port na Mazurach. I choć naszym jachtem raczej nie wystartujesz w regatach, to na brak emocji z pewnością nie będziesz narzekać. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Nasza galeria