Porty na mazurach
16 marzec 2016
Czarter jachtów Iława wynajem łodzi motorowych

czarter jachtow Ilawa wynajem lodzi motorowychCałkiem niedawno uruchomiony został unowocześniony port w Iławie, który mieści się na południowych obrzeżach Jezioraka. Inwestycja kosztowała ponad 15 milionów złotych i bogata jest w wiele rozwiązań, które pokocha każdy żeglarz - zarówno ten początkujący, jak i zaprawiony w żeglarskich bojach. By zaczerpnąć z ogromu możliwości nowego portu, wystarczy skorzystać z czarteru jachtów, wynająć łódź motorową i sprawdzić co port w Iławie ma Ci do zaoferowania.

 

Co nowego w porcie w Iławie? Czarter jachtów!

Nowy port ma przyciągnąć turystów masą udogodnień, wśród których wymienić można choćby:

  • Centrum obsługi pasażerów (dzięki niemu informacje na temat lokalnej oferty są na wyciągnięcie ręki dla wszystkich turystów),

  • bosmanat z salami konferencyjnymi (jest w stanie pomieścić nawet 60 osób),

  • warsztat i hangar na 12 jednostek (wraz z dźwignicą do slipowania łodzi).

Ciekawostką jest, że obsługa żeglarzy, którzy zawijają do iławskiego portu, odbywa się drogą elektroniczną. Wystarczy doładować specjalną kartę, by skorzystać z wybranych usług, a płatność będzie regulowana automatycznie. Przy takim systemie udogodnień i ułatwień nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko skorzystać z czarteru jachtów, wynająć łódź motorową i korzystać z pełnego wachlarza możliwości w porcie w Iławie.

 

Poza udogodnieniami stricte żeglarskimi, czeka tu na Ciebie masa atrakcji. W Iławie i jej okolicach jest blisko 75 jezior, po których możesz podróżować, zwiedzać i podziwiać malownicze mazurskie rejony. Warto również wspomnieć, że to jedyne w Polsce, jedno z dwóch w Europie i trzecie na świecie miejsce, w którym funkcjonuje szkoła dla kapitanów statków z torem manewrowym, po którym przyszli adepci żeglarstwa pływają miniaturowymi jednostkami.


W Iławie warto spędzić urlop ze swoimi najbliższymi – czyste, piaszczyste plaże, bogata sieć hotelowa i gastronomiczna, masa atrakcji dla dzieci, no i przede wszystkim rejsy po jeziorach łodziami motorowymi sprawią, że będzie to dla Was niezapomniany czas.

Nasza galeria