Porty na mazurach
14 marzec 2016
Czarter jachtów Wierzba wynajem łodzi motorowych

czarter jachtow wierzba wynajem lodzi motorowychZdaniem wielu: najlepszy port na Mazurach. To tu w ramach czarteru jachtów, wynajmiesz łódź motorową i spędzisz niezapomniany urlop. Wierzba, bo o tym porcie mowa, to obowiązkowy punkt na mapie każdego żeglarza. Dlaczego? O tym dowiesz się z niniejszego artykułu.

 

Wierzba – co kryje w sobie ten zakątek?

Port Wierzba jest położony niedaleko Mikołajek, na półwyspie otoczonym trzema jeziorami: Mikołajskim, Śniardwy oraz Bełdany. Miejscowość leży w samym sercu Puszczy Piskiej. Bliskość puszczy to świetna okazja, by spotkać się z naturą, np.z żyjącymi tu na wpół dziko konikami polskimi. Są łagodne i przyjazne, dlatego śmiało możesz je głaskać. Uważaj jednak na swoje auto – koniki lubią czasem skrobnąć lusterko ;) A Wracając do Wierzby... Niekwestionowanym jej atutem jest znajdujący się w niej prom pasażersko-samochodowy, jedyny taki na Mazurach! Dzięki niemu możesz w kilkanaście minut przedostać się stąd do Mikołajek, Kamienia i Iznot. Co czeka na Ciebie jeszcze w Wierzbie? Z pewnością niczego Ci tu nie zabraknie. Znajduje się tu bowiem Dom Pracy Twórczej Polskiej Akademii Nauk, malowniczo położony obiekt, w którym możesz skosztować kuchni regionalnej, przenocować za niewysoką cenę oraz skorzystać z masy atrakcji z grillem przeplatanym szantami na czele. No i nie zapomnijmy o najważniejszym... w Wierzbie znajduje się port żeglarski, który jest wstępem do prawdziwych przygód żeglarskich. Co zrobić, żeby rozwinąć ów wstęp? Czytaj dalej.

 

Co zrobić, by wyruszyć w rejs łodzią motorową po Wierzbie?

Żeby zaznać przygód na jeziorze, nie trzeba być doświadczonym żeglarzem, kończyć kursów ani posiadać specjalnych uprawnień. Wystarczy, że skorzystasz z naszego czarteru jachtów, wynajmiesz łódź motorową bez patentu i możesz przemierzać jeziora wzdłuż i wszerz. Odtąd całe Mazury będą w zasięgu Twojego silnika. Zapraszamy Cię na niezapomniany rejs, na który zabrać możesz najbliższych, nawet tych najmłodszych.

Zanim wsiądziesz na pokład, nauczymy Cię wszystkich podstawowych manewrów, powiemy co do czego służy i jak zachować się w różnych sytuacjach na wodzie. Oferujemy Ci również pełne wsparcie serwisowe w trakcie rejsu. Nie wahaj się, skorzystaj z naszego czarteru jachtów i ciesz się wspaniałym urlopem w Wierzbie.

Nasza galeria