Porty na mazurach
11 marzec 2016
Czarter jachtów Bogaczewo wynajem łodzi motorowych

Czarter jachtow Bogaczewo wynajem lodzi motorowych

Bogaczewo jest niewielką miejscowością znajdującą się w pobliżu Giżycka. Malownicze miejsce położone na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, nie bez powodu cieszy się stałym zainteresowaniem wśród żeglarzy. Jednak pomimo atrakcyjności, Bogaczewo zachowało swój pierwotny styl i ciągle można znaleźć tu spokój i ciszę. Liczne możliwości żeglarskie, jakie oferuje ta miejscowość są na wyciągnięcie ręki zarówno dla tutejszych mieszkańców, jak i dla turystów. Ty również zaoferuj sobie idealne wakacje decydując się czarter jachtów. Wynajem łodzi motorowych to doskonały pomysł na urlop. Jednak, aby wczasy w Bogaczewie spędzić naprawdę w udany, a przede wszystkim bezpieczny sposób, warto wiedzieć czego nie należy robić podczas żeglugi. Tylko dokładne przestrzeganie zasad pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek. A zatem startujemy!

Bogaczewo bogate w bezpieczeństwo...i czarter jachtów

Przed wypłynięciem, upewnij się czy na pokładzie znajduje się podstawowy sprzęt typu kapoki, koła ratunkowe, specjalistyczny sprzęt ratowniczy czy apteczka. Należy również zadbać stan techniczny jachtu, upewnić się czy poszczególne elementy się nie poluzowały, czy żagle są prawidłowo przygotowane do wyjścia. Jeżeli wypływasz z osobami, które tego wcześniej nie robiły, należy omówić podstawowe zasady w razie wypadku np. wypadnięcia za burtę.

 

Wyruszamy na łódź motorową do Bogaczewa!

 

Carter jachtów jest doskonałą okazją do przygody, jednak należy nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Podczas żeglowania należy poruszać się ostrożnie, gdyż przy przechyle i kołysaniu ryzyko poślizgnięcia zwiększa się kilkukrotnie. Pod żadnym pozorem nie wolno wystawiać rąk czy innych części ciała za burtę, ponieważ nawet najmniejsze zderzenie z czymkolwiek może je bardzo poważnie uszkodzić. W czasie żeglugi istotne jest obserwowanie pogody. Jeżeli pogoda ulegnie znacznemu pogorszeniu, lepiej przeczekać kryzys w pobliżu brzegu. Nie warto ryzykować sztormowania, jeżeli nie ma się pewności, że się uda z tego wyjść. Ważne jest również, aby wszelkie usterki sprzętu usuwać natychmiast po zauważeniu. Nie należy ich odwlekać na później.

 

Znając już podstawowe informacje dotyczące żeglugi możesz spokojnie wypłynąć w rejs np. łodzią motorową. A na przeżycie niezapomnianych wakacji przyczyni się nasz czarter jachtów, Bogaczewo zaś zaprasza do portu.

Nasza galeria