Przygody
22 kwiecień 2016
Czy łódź motorowa może uratować małżeństwo?

wakacje na Mazurch

Od kilku lat moi rodzice są po rozwodzie. Ze względu na fakt, iż ich decyzja zupełnie nie przypadła mi do gustu, postanowiłam uratować ich związek. Oczywiście, gdybym nie była pewna, że jeszcze coś ich łączy, nigdy nie odważyłabym się na ingerencję w ich prywatne sprawy. Zastanawiałam się tylko w jaki sposób sprowokować ich spotkanie. Musiało być to oczywiście coś wyjątkowego, coś co nakłoni ich do wyjścia z domu. I tak znajomi zachęcili mnie do rezerwacji czarteru jachtu w Giżycku.

 

Plan działania, czyli jachty na pozycje

 

Niestety wiedziałam, że nie mogę tak po prostu nakłonić rodziców na nagły wyjazd na Mazury. Trzeba było posunąć się do radykalnych działań i tak też się stało. Zadzwoniłam najpierw do mamy, następnie do taty. Obojgu z nich sprzedałam smutną historię, jak to pojechałam do Giżycka na spotkanie z koleżanką, która w ostatniej chwili odwołała przyjazd. Poprosiłam ich o odebranie mnie z obcego miasta. Oczywiście żadne z nich nie wiedziało, że zadzwoniła do obojga. Efekt? Spotkanie ich było niczym kadr z pięknego filmu, na który konieczny jest zapas chusteczek higienicznych. Słońce powoli opadające ku ziemi, szerokie jezioro, a w oddali widok chwiejących się szuwarów. Na miejscu oczywiście przyznałam się do popełnionego czynu, jednak ku mojemu zaskoczeniu nie zostałam zlinczowana. Rodzice natomiast patrzyli na mnie ze spokojem, i radością,że nic mi się nie stało. Jednak takiej okazji nie mogłam nie przepuścić.

 

Mazury zbliżają!

 

Wykorzystałam fakt, iż mój tata posiada patent do prowadzenia jachtów i prawdę mówiąc nie musiałam go długo namawiać do przejażdżki. Czy to mazurskie widoki, czy moja i mamy obecność tak na niego podziałała, że bez wahania zdecydował się poprowadzić jacht – do dziś tego nie wiem. Ten wieczór spędziliśmy miło, spokojnie. Tak, jak za dawnych lat. Wprawdzie moi rodzice po tej niespodziewanej wycieczce jeszcze do siebie nie wrócili, ale coraz więcej czasu spędzamy razem, więc jest szansa na uratowanie naszej rodziny. Niewątpliwie jednak wiem, że wyprawa jachtem miała swój udział w naprawie tego małżeństwa.

Nasza galeria