Artykuły
11 luty 2016

Tanie czartery - Giżycko zaprasza żeglarzy

tanie czartery GiżyckoAhoj żeglarze! Wielkimi krokami nadchodzi gorący okres urlopowy, czyli to, co lubią wszystkie żeglarskie tygrysy! To niepowtarzalny moment, żeby wypłynąć na szerokie wody mazurskich jezior. Jeśli już teraz przygotowujesz swój urlopowy scenariusz, uwzględnij w nim tanie czartery, Giżycko zaś niech będzie miastem, gdzie ów scenariusz zrealizujesz. A tymczasem zapraszamy Cię w podróż po giżyckim świecie żeglarzy, który, mamy nadzieję, niebawem stanie się Twoim światem – choć na kilka dni. Mamy też nadzieję, że już niebawem staniesz się starym zejmanem, a zatem: zbuchtuj szpring i przygotuj grota do stawienia – wypływamy w rejs.

 

Co każdy żeglarz powinien zabrać w rejs jachtem z czarteru?

Na początek podpowiemy Ci jak wygląda niezbędnik żeglarza oraz odpowiemy na pytanie: co należy wziąć ze sobą, by móc cieszyć w pełni komfortowym i bezpiecznym rejsem? Większość żeglarzy z pewnością przyzna, że trudno się obyć na wodzie bez skrzynki bosmańskiej. To ona uczyni Cię McGyverem mazurskich jezior. Czym jest skrzynka bosmańska? Ogólnie rzecz ujmując to zestaw narzędzi pomocnych przy drobnych awariach, które mogą się pojawić w czasie podróży. Wyposażona jest w podstawowe narzędzia takie jak kombinerki, brzeszczot czy piłka do metalu, ale znaleźć w niej można również śruby, zawleczki czy różnego rodzaju taśmy. Ci bardziej zapobiegliwi i zaawansowani żeglarze umieszczają w skrzynce również zapasowe korby do kabestanu lub włókno szklane do do naprawy kadłuba. Ale bez obaw – jeśli nie czujesz się McGyverem i nie masz takich aspiracji, nasz czarter w Giżycku oferuje Ci kompleksowy serwis, w ramach którego to my zajmujemy się naprawą wszelkiego rodzaju awarii. Ty zaś w tym czasie czerpać możesz z innych żeglarskich przyjemności. Jakich?

 

Ahoj przygodo, czyli co Cię czeka dzięki czarterowi w Giżycku!

Aparat fotograficzny – nie jest to wprawdzie niezbędnik mazurskiego żeglarza, który powinien znaleźć się w skrzynce bosmańskiej, ale z pewnością jest to niezbędnik każdego turysty, który chce zatrzymać w kadrze niepowtarzalne chwile spędzone w czasie urlopu. A tych na Mazurach będzie ich bez liku! Jezioro Kisajno, nad którym ulokowany jest nasz port kryje w sobie wiele urokliwych zakątków, w których zetkniesz się z niespotykanymi nigdzie indziej gatunkami roślin i zwierząt. Startując z naszego portu w Giżycku udać się możesz w rejs do Węgorzewa, do Mikołajek, a nawet w dalsze trasy: do Piszu czy Rucianego-Nidy. Podróż jachtem w ramach taniego czarteru w Giżycku to pomysł na urlop dla każdego, mniej lub bardziej zaawansowanego miłośnika żeglarstwa. Jeśli chcesz spróbować zaaknagować cumę lub zarefować na refbancie – koniecznie zajrzyj do portu Royal, gdzie znajduje się nasz czarter jachtu. Zapraszamy!

Nasza galeria