Nasze aktualności
16 08 2016

Puchar Polski Jachtów Kabinowych 2016 już od 19 sierpnia!

Ostatni miesiąc lata wcale nie zapowiada się nudno! Chociaż pogoda nie rozpieszcza, to czeka nas świetna zabawa, bo już od 19 do 21 sierpnia ruszają XXIII MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI JACHTÓW KABINOWYCH

 

21 lat minęło jak jeden dzień...

 


To już 21 PPJK oraz 23 edycja MPJK w Giżycku. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych odbywają się oczywiście na jeziorze Niegocin, trzecim pod względem wielkości zbiorniku wodnym położonym w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Sama baza regat znajduje się w Porcie Ekomarina Giżycko. Jest to największy i najnowocześniejszy port jachtowy na Mazurach. Co roku na mistrzostwa zjawiają się wytrawni zawodnicy z całego kraju. Warto zaznaczyć, że regaty zaliczane są do Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

 

Ahoj żeglarze!

 

Te wyjątkowe mistrzostwa rozgrywane są w klasach T1, T2, T3, Tango, Żagle 500, Sympathy 600, i towarzysząca Błękitna Wstęga Jeziora Niegocin w klasie Omega Sport, Omega Standard, Skippi-650. Zapraszamy zatem na regaty do wodniackiej stolicy Polski, gdyż czeka na Ciebie jedna z największych imprez żeglarskich na śródlądziu z corocznym udziałem blisko 100 załóg. Nie możesz tego przegapić.

 

Dlaczego warto? 


Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych jest najstarszą imprezą z cyklu PPJK. Urzekający akwenu jeziora Niegocin oraz jak zwykle gościnne Giżycko zaprasza już 19 sierpnia do siebie. W tym roku naprawdę jest o co walczyć! Poza najwyższej klasy emocjami na wodzie, czekają nas emocje także na lądzie. A co więcej, dzięki hojnym sponsorom pula nagród znacznie przekroczy ubiegłoroczne 30 tysięcy złotych! Część nagród zostanie przeznaczona dla zwycięzców w poszczególnych klasach, zaś pozostała część zostanie jak co roku rozlosowana pośród wszystkich uczestników tegorocznych regat. Takie emocje nie mogą ominąć i Ciebie!

Nasza galeria