Nasze aktualności
21 lipiec 2016

EBERSPACHER Puchar Mazur w klasie Optimist – będzie się działo!

tanie czartery GiżyckoNajbliższy piątek, tj. 22 lipca 2016 roku, w porcie Ekomarina Giżycko zapowiada się świetna zabawa. O czy mowa? Miłośnicy żeglarskich imprez z pewnością już wiedzą, że zbliża się Eberspacher Puchar Mazur, w którym przez trzy dni ponad dwustu młodych żeglarzy podejmie walkę na jeziorze Niegocin o trofea, a przede wszystkim cenne punkty w Pucharze Polski klasy Optimist. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 30 klubów z całej Polski. Organizatorem całej imprezy jest oczywiście Giżycka Grupa Regatowa. Warto zaznaczyć, że w tym roku impreza ta posiada bardzo wysoki współczynnik Pucharu Polski w klasie Optimist gr. B-1.6.

 

A co czeka nas na miejscu?

 

Przede wszystkim należy zgłosić się do regat w czwartek 21 lipca. Zgłoszenia trwają od godziny 17:00 do 20:00. A już w piątek o godzinie 10:30 nastąpi uroczyste otwarcie regat , po czym niecierpliwie wyczekiwane wyścigi. Na uczestników czekać będzie po wyścigach przepyszna zupa regatowa oraz żeglarskie tosty. Wieczór zaś zarezerwowany jest na Portowy Festiwal Baniek Mydlanych oraz na odprawę trenerów i opiekunów przy ognisku.
Sobota to kolejny dzień całej akcji i już przed południem rozpocznie się zacny wyścig, po którym na uczestników czeka regatowy grill. Giżycko zatroszczyło się także o fanów konstrukcji... klockowych. Tak, klockowych, bowiem podczas BLUE ZONE podziwiać będzie można największe statki zbudowane właśnie z klocków. A co to wszystko oznacza w praktyce? Musisz przekonać się sam!
Jednak wszystko, co dobre szybko się kończy. Tak samo giżycka impreza będzie miała swoje zakończenie w niedzielę. Jednak zanim to nastąpi, rano odbędzie się wyścig, a po nim zasłużona zupa mazurska dla wszystkich uczestników imprezy.
Jeżeli jesteś fanem regat, mazurskich jezior lub żeglarskich tostów, zabierz rodzinę, znajomych, a nawet żonę i baw się razem z nami!

 

Nasza galeria