Nasze aktualności
24 czerwiec 2016

Jego wysokość Migallo - nowoczesny podwodny jacht

najdroższy jacht na świecie

Jak wygląda jacht każdy wie. Ale nie każdy jeszcze wie o istnieniu nowoczesnego jachtu zmieniającego się w łódź podwodną. „Migaloo” jest dwupiętrowym, niezatapialnym 115-metrowym jachtem. Jak na luksusową łódź przystało, Migalo posiada lądowisko dla helikopterów oraz osiem ekskluzywnych apartamentów. Co więcej, na jego pokładzie znalazło się także miejsce na kino, bibliotekę, basen, pokłady kąpielowe, otwarty taras słoneczny, a nawet miejsca do przewożenia łódek i skuterów wodnych. Czy może nas coś jeszcze zaskoczyć? Owszem! Za pomocą jednego przełącznika jacht staje się łodzią podwodną, która może zabrać swoich gości 240 metrów pod powierzchnię wody. To wszystko brzmi jak scenariusz do filmu science fiction, ale to prawdziwy efekt wyobraźni australijskich naukowców z biura Migaloo Private Submersible Yachts. Według twórców tego luksusowego jachtu, maszyna spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które stosowane są przez amerykańską marynarkę wojenną.

 

Bez obaw przed piratami!

 

 

Nawet Jack Sparrow nie dałby rady zaatakować Migaloo, a wszystko dzięki najwyższym standardom bezpieczeństwa. W dzisiejszych czasach nie jest łatwo zapewnić spokój, a rosnące zagrożenie ze strony terrorystów czy piratów jest istotnym argumentem, aby w krótkim czasie zniknąć pod powierzchnią wody i oddalić się w nieznanym kierunku. Do tego, na tym wyjątkowym jachcie istnieje możliwość szybkiej i skutecznej ucieczki przed paparazzi.

 

Migallo w Giżycku?

 

Cóż, kto by nie chciał przeżyć chociaż jednego kursu tym luksusowym jachtem? Aktualnie dostępnych jest 5 modeli podwodnych jachtów. Być może jeden z nich trafi kiedyś do nas. Z pewnością stanie się dużą atrakcją zarówno dla mieszkańców Giżycka, jak i dla odwiedzających go turystów. Niestety, koszt takiego jachtu to kwota rzędu 9 mld złotych, dlatego chyba jednak bardziej opłaca się korzystać z naszych polskich, rodzimych i przede wszystkim tanich jachtów.

Nasza galeria