Nasze aktualności
15 czerwiec 2016

XX Dni Kultury Ukraińskiej w Giżycku

regaty w Giżycku

Niedziela 19 czerwca 2016 roku należy do wyjątkowej imprezy, a mowa o Dniach Kultury Ukraińskiej. Zapowiada się gorąca atmosfera i nie chodzi tu o pogodę, ale o koncerty, jakie będziemy mogli mieć okazję usłyszeć w miejskim amfiteatrze.

 

20 lat minęło, jak jeden dzień...

 

To już XX Dni Kultury Ukraińskiej w Giżycku. Na plaży miejskiej w najbliższą niedzielę wystąpi między innymi Julia Smaha z Madrytu, która śpiewa po ukraińsku oraz hiszpańsku. Na scenie zagości także Haydamaky. Ukraiński zespół grający mieszankę ska, regge, rocka, dubu oraz tradycyjnej muzyki ukraińskiej. Sami nazywają siebie „Ukrainiam Dub Machinę. Oprócz wyżej wymienionych muzyków, swoją obecnością zaszczyci nas Zespół Tańca Ludowego „Czeremosz”. Jest to znany i ceniony zespół łączący w sobie członków zarówno Ukrainy jak i Polski. Jego wysoki poziom oraz niebanalne techniki tańca przyciągają wielu zwolenników kultury ukraińskiej.

 

Z tradycją za pan brat

 

Spotkania kulturalne społeczności ukraińskiej zamieszkiwanej tereny mazurskie, posiadają wieloletnią tradycję. Ich tegoroczny program oparty jest przede wszystkim na występach zespołów muzycznych i tanecznych działających na co dzień w regionie. Imprezę uświetniają także pokazy gości z Ukrainy oraz koncerty popularnych zespołów tworzących muzykę inspirowaną ukraińskimi tradycjami. Większość punktów programu odbędzie się amfiteatrze na plaży miejskiej. Tu też w sobotę odbędzie się konkursowy przegląd zespołów i występy gwiazd, natomiast na niedzielę przewidziany jest uroczysty koncert galowy. Miejscami wydarzeń towarzyszących będą : Giżyckie Centrum Kultury oraz świetlica cerkwi grekokatolickiej w Giżycku.

 

Dni Kultury Ukraińskiej już za pasem. Zarezerwuj sobie ten czas na spotkanie z kulturą. Czekamy na Ciebie 18 i 19 czerwca w Giżycku. Nie może Cię tam zabraknąć!

Nasza galeria