Nasze aktualności
31 maj 2016

Dni Giżycka. Na jakie atrakcje można liczyć w tym roku?

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Giżycka. Zarezerwuj najbliższy weekend i spędź go ze znajomymi i rodziną właśnie tu. W dniach 3-5 czerwca z okazji święta miasta, na mieszkańców Giżycka oraz jego sympatyków czeka moc atrakcji. Różnorodność zabaw sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dużo muzyki, rekreacji i sportu nie pozwoli Ci się nudzić. Zatem zabierz znajomych, wypuść z domu żonę, a nawet zapakuj teściową w samochód i ruszaj do Giżycka świętować. A co czeka Cię na miejscu?

 

Koncerty pod gołym niebem Giżycka

 

W rożnych częściach miasta pojawią się sceny, na których będzie można posłuchać muzyki rockowej, elektronicznej, klasycznej oraz dobrego popu, którym uraczy nas Ewa Farna we własnej osobie. A to wszystko za darmo na scenie przy Porcie Żeglugi Mazurskiej. Wśród atrakcji również Giwera, czyli Giżyckie Weryfikacje Artystyczne oraz Koncert Muzyki Elektronicznej Wake'n Bass. Czeka nas także koncert uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Giżycku. Nie może Cię tam zabraknąć!

 

Charytatywne Giżycko

 

W szale zabaw nie możemy zapomnieć o innych. 5 czerwca na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 7 o godzinie 15:00 odbędzie się „Piłkarski Turniej Gwiazd” połączony z akcją charytatywną na rzecz małego obywatela Giżycka Bartka Frączka. Chłopiec urodził się z zaburzeniem serca mięśniowego, hipoplazją ciała modzelowatego. Wymaga on wieloetapowego leczenia, a co za tym idzie również wsparcia finansowego na konieczną rehabilitację. W tym dniu dla Bartusia zostanie rozegrany mecz i zbiórka na leczenie dziecka. W Turnieju Piłkarskim Gwiazd gościć będziemy burmistrzów i prezydentów miast oraz znanych aktorów i byłych piłkarzy reprezentacji Polski takich jak: Radosław Majdan, Piotr Świerczewski, Przemek Cypriański, Bilgun Ariunbaatar, Rafał Maserak, Robert Moskwa, Jarek Jakimowicz, Tomasz Jachimek.
Niech dobra zabawa i wyjątkowy czas nie przyćmi nam włączenia się do akcji charytatywnej dla małego Bartka.

 

Kabaret czas zacząć... a skończyć z czarterem jachtów!

 

Podczas Dni Giżycka zaplanowany jest także występ kabaretowy Andrzeja Grabowskiego. Należy zaznaczyć, że Pan Andrzej jest związany z Grodziskiem Mazowieckim – miastem partnerskim Giżycka. Zatem już dziś zaplanuj weekend na spędzenie go w malowniczym Giżycku i pozwól sobie na relaks.Nie zapomnij, że czeka Cię masa atrakcji w ramach naszego czarteru jachtu - wynajmij swoją łódź motorową już dziś!

Nasza galeria